Wiara inwestorów

Kamila Wykrota
opublikowano: 15-03-2007, 00:00

Bardzo duży popyt na powierzchnie magazynowe w Polsce jest przede wszystkim wynikiem rekordowego wzrostu gospodarczego oraz ogromnej wiary inwestorów zagranicznych w nasz rynek.

Dlaczego tu, a nie do naszych sąsiadów? Polska jest największym potencjalnym rynkiem zbytu. Ponadto wysokie bezrobocie gwarantuje dużą dostępność zasobów ludzkich i niższe koszty ich utrzymania. To się niestety zmienia, np. we Wrocławiu, gdzie inwestorzy już napotykają na trudności ze znalezieniem pracowników.

Rosnący popyt sprawił, że wielu deweloperów zdecydowało się inwestować w naszym kraju. Zaczęli dostrzegać inne miasta niż Warszawa. W stolicy trudno znaleźć odpowiedni grunt, a ceny najmu są wysokie. Zyskały więc rozwijające się miasta w innych częściach kraju, m.in. położone blisko zachodniej granicy Poznań i Wrocław. Skutkiem tej tendencji były spadki cen najmu w stolicy.

W 2007 r. przewidywana jest rekordowa podaż powierzchni magazynowej. A największym zainteresowaniem będzie się cieszył Górny Śląsk.

Kamila Wykrota

analityk rynku w DTZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamila Wykrota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu