Wiceprezes EBI: Polska może prosperować bez euro

opublikowano: 14-05-2018, 16:02
aktualizacja: 14-05-2018, 16:06

Przyjęcie euro w Polsce? Wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego Alexander Stubb mówi jasno: nie jest to warunek konieczny, by być w "Europie pierwszej prędkości".

Alexander Stubb zaznacza, że różnicowanie polityki gospodarczej może być dobrym narzędziem integracji, zaś wejście do strefy euro nie powinno odbywać się na zasadzie przymusu. - Ostatecznie, to wasz wybór - mówi Stubb w studiu Pulsu Biznesu podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Wiceprezes EBI przyznaje też, że Polska mogła zrobić więcej w kwestii wykorzystania środków z Planu Junckera w kwestii wsparcia małych i średnich firm, lecz zaznacza, że na tle innych krajów "nie jest z tym źle".

O nowym budżecie unijnym, spowolnieniu w strefie euro i spekulacjach nt. objęcia przez Stubba funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej w materiale wideo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Sołtys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Europejski Kongres Gospodarczy / Wiceprezes EBI: Polska może prosperować bez euro