Widok Energia startuje

ABT
opublikowano: 10-06-2011, 00:00

Wytwórca biomasy otwiera zakład granulacji i czeka na debiut na NewConnect.

Wytwórca biomasy otwiera zakład granulacji i czeka na debiut na NewConnect.

Dzisiaj Widok Energia spółka, która wkrótce zadebiutuje na NewConnect, uruchomi zakład granulacji biomasy w Koniecwałdzie na Żuławach. Będzie wytwarzał 40 tys. ton peletu rocznie za 18 mln zł. Koszt inwestycji to 26 mln zł.

Widok Energia niedawno kupiła firmę Abaropol, która dzierżawi nieruchomość rolną o powierzchni 942 ha w miejscowości Stęga Mała niedaleko Braniewa. Na tych terenach rozpoczęto już zakładanie plantacji roślin energetycznych na potrzeby zakładu. Widok Energia kontroluje już gospodarstwa rolne o powierzchni około 1500 ha, z których w przyszłości zbierać będzie 30 tys. ton surowca (biomasy) niezbędnej dla zakładu granulacji w Koniecwałdzie.

— To pozwoli na uniezależnienie się od lokalnego rynku słomy. Ponadto w związku z rosnącym popytem na sadzonki miskantusa (roślina o właściwościach energetycznych) zamierzamy utrzymywać tzw. plantacje mateczne sadzonek z przeznaczeniem na sprzedaż. Będzie to źródło dodatkowych przychodów — mówi Iwona Szmaja, prezes Widok Energii.

Spółka, by zapewnić sobie dostęp do technologii uprawy sadzonek miskantusa oraz zakładania plantacji została w ostatnim czasie udziałowcem MWL AGRO.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ABT

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu