Więcej, coraz więcej

  • Dorota Czerwińska
opublikowano: 22-06-2015, 00:00

Aż 70 proc. pracodawców zbadanych przez Antal International na potrzeby raportu Antal Global Snapshot deklaruje potrzebę zatrudnienia w tym roku specjalistów i menedżerów.

67 proc. planuje rekrutacje w ciągu trzech miesięcy. Z Polski w badaniu wzięło udział 2800 firm.

— Rynek pracy w Polsce ciągle się zmienia. Biorąc pod uwagę liczbę rekrutacji, które realizujemy, jestem zdania, że najbardziej pożądani na rynku pracownicy nie powinni mieć problemu ze znalezieniem interesującej ich pracy. Z deklaracji polskich firm wynika, że większość jest w trakcie rekrutacji i planuje zatrudnianie także w kolejnych kwartałach — mówi Artur Skiba, prezes Antal International, wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia. Najwięcej zatrudniają firmy z sektora usług wspólnych (SSC/BPO) — aż 89 proc. deklarujerekrutacje. Sporo przyjmują też firmy ubezpieczeniowe, z których 77 proc. podało, że gdy prowadzono badanie były w trakcie rekrutacji, a 72 proc. zapowiadało zatrudnianie specjalistów i menedżerów w kolejnych trzech miesiącach.

— Wyniki raportu są świetną prognozą dla pracujących w tym sektorze i dla kandydatów — uważa Sebastian Sala z Antal Banking & Insurance. Z badania wynika, że w kolejnych kwartałach sytuacja na rynku pracy ma się jeszcze poprawiać.

— Rośnie zapotrzebowanie na specjalistów i menedżerów niezależnie od sektora i regionu. Firmy powinny zadbać o pozytywną opinię na rynku, bo gdy wzrośnie popyt na pracowników, atrakcyjne wynagrodzenie może już nie wystarczyć, żeby przyciągnąć najlepszych kandydatów — mówi Artur Skiba. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu