Więcej wstążek

MAG
22-03-2006, 00:00

Niemiecka firma z branży dekoracyjnej buduje drugą fabrykę w Kamiennej Górze. Sopp zainwestuje kolejne 5 mln zł i zatrudni 200 nowych osób.

Producent wstążek Sopp, który w Polsce działa od 2000 r., zbuduje drugi zakład w Kamiennej Górze.

— Zakończyliśmy rokowania. Firma kupiła hektarową działkę, na której zbuduje halę. Inwestycja za co najmniej 5 mln zł stworzy 200 miejsc pracy. Zakład ma powstać do końca tego roku — opowiada Marek Proskura, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości.

Sopp już ma podobny zakład w innej części Kamiennej Góry. Zatrudnia tam ponad 400 osób.

— Cała produkcja jest eksportowana do Europy Zachodniej. Niewykluczone, że po uruchomieniu drugiego zakładu Sopp wejdzie na polski rynek. Spółka szacuje, że jest największym producentem wstążek w Europie i drugim na świecie — twierdzi Marek Proskura.

Firma Sopp, która została założona w 1888 r., ma zakłady w USA, Czechach, Polsce i Niemczech.

— Obecnie koncentrujemy się na produkcji w Polsce i Niemczech — mówi Waldemar Tworznik, prezes Sopp w Polsce.

To drugie zezwolenie wydane w tym roku w SSE. Pierwsze dostał producent części samochodowych i motocyklowych z plastiku Dr. Schneider Automotive Poland.

— Do końca miesiąca wydamy jeszcze jedno zezwolenie, a niewykluczone, że dwa — mówi prezes Proskura.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Więcej wstążek