Wiedza o zakładaniu firmy

opublikowano: 26-11-2012, 00:00

PARPchce zmniejszyć deficyt wiedzy na temat przedsiębiorczości

 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) poprzez edukację w ramach „Narodowego Programu Przedsiębiorczości” chce zmniejszyć deficyt wiedzy na temat przedsiębiorczości. Jak pokazują badania, praca na własnyrachunek jest przez Polaków rozważana jako druga z możliwości kształtowania drogi zawodowej (36,8 proc. wskazań), tuż po pracy etatowej w firmie państwowej (38,8 proc.), a przed zatrudnieniem w firmie prywatnej.

Choć poziom przedsiębiorczości, mierzony liczbą firm na tysiąc mieszkańców, jest w Polsce nieco poniżej średniej UE (40 do 42 proc.), to wynik lepszy od przeciętnego unijnego osiągamy pod względem odsetka dorosłych, którzy założyli firmę lub podejmują działania w tym kierunku (12 do 14 proc.), oraz osób, które wolałyby własną działalność gospodarczą (49 do 45 proc.). Polacy chcą próbować sił w biznesie, ale mają obawy dotyczące swojej wiedzy i kompetencji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu