Wiedza tajemna

Jacek Zalewski
07-09-2007, 00:00

XVII Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju przyznało swoje nagrody.

XVII Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju przyznało swoje nagrody.

Honorowy tytuł Człowieka Roku Europy Środkowej i Wschodniej otrzymał 71-letni Václav Havel, ostatni prezydent Czechosłowacji i pierwszy Republiki Czeskiej, dla przyjaciół Vašek. W tym roku przypada trzydziesta rocznica antykomunistycznej Karty 77, której Havel był współautorem. Rada programowa Forum Ekonomicznego postąpiła zgodnie z tradycją — tytuł otrzymuje ten, kto jest w Krynicy obecny. Havel nie wpadł tylko na uroczystość, lecz przyjechał do wód na dłużej jako kuracjusz. Odbierając nagrodę, stwierdził, że ekonomia pozostaje dla niego wiedzą tajemną.

Firmą Roku Europy Środkowej i Wschodniej został Wniesztorgbank z Moskwy — to nazwa po rosyjsku, a VTB w wersji angielskiej. Ta potężna rosyjska grupa finansowa operuje na całym świecie, a ostatnio zwiększyła do 7 proc. udziały w korporacji aerokosmicznej EADS.

Nagrodę Nowa Kultura Nowej Europy otrzymał Ośrodek Pogranicze w Sejnach i jego dyrektor Krzysztof Czyżewski. Ta wartościowa placówka łączy sztukę i kulturę narodów: polskiego, litewskiego, białoruskiego i żydowskiego.

Nagrodą specjalną wyróżniony został Hryhorij Surkis, szef ukraińskiego związku piłkarskiego i członek władz UEFA, prawdziwy autor sukcesu Ukrainy i Polski w rywalizacji o EURO 2012. Surkis zapowiedział pobyt w Krynicy-Zdroju w piątek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Wiedza tajemna