Wiedźmin 3 zdobywa branżowego Oskara

Dzieło CD Projekt to pierwsza polska gra, który zdobyła nagrodę „Game of the Year”. Napędzi to sprzedaż tytułu w okresie świątecznym.

W branży filmowej jest dużo nagród, ale najważniejsze są Oskary. Podobnie jest z grami. Choć gra „Wiedźmin 3” została obsypana licznymi nagrodami i wyróżnieniami, to wszyscy czekali na ostatnią noc. Nad ranem polskie czasu podczas gali w Los Angeles zostały rozdane najważniejsze branżowe nagrody: tytułu „Game of the Year” (GOTY).

Wiedźmin
Zobacz więcej

Wiedźmin

mat. pras.

Statuetkę w najważniejsze kategorii zdobył właśnie „Wiedźmin 3”. W finale pokonał takie gry, jak Bloodborne, „Fallout 4, „Metal Gear Solid V” i Super Mario Maker”. Zwycięstwo gry, który wyprodukowana w Polsce jest dla sporej części branży growej zaskoczeniem. W roli murowanego faworyta widziała ona „Fallout 4” amerykańskiego studia Bethesda.

O tym, że to była polska noc w Los Angeles świadczy także to, że statuetka w drugiej najważniejszej kategorii: producent roku została przyznana CD Projekt Red. Polska firma w finale pokonała wspominaną już Bethesda, jak i takie firmy jak From Software, Kojima czy Nitendo.

Łącznie „Wiedźmin 3” był nominowany w aż sześciu kategoriach. Oprócz wspomnianej głównej kategorii były to: najlepsza opowieść, najlepsza muzyka, najlepsza gra RPG, najlepsza grafika oraz nominacja dla amerykańskiego aktora Douga Cockle, który użyczył głosu Geraltowi w anglojęzycznej wersji gry.

Nagroda GOTY, która tradycyjnie jest przyznawana na początku grudnia ma duże znacznie sprzedażowe. W gorącym okresie świątecznym gracze, którzy jeszcze nie kupili nagrodzonej gry, decydują się na jej zakup. By jeszcze dodatkowo podkręcić sprzedaż część deweloperów wypuszcza na rynek specjalną edycję, sygnowaną znakiem GOTY. 

Wcześniej gra Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzymała cztery nagrody Golden Joystick w następujących kategoriach: gra roku, najlepsza narracja, najlepsza grafika oraz najlepszy moment. Dodatkowo studio CD Projekt RED otrzymało tytuł Studia Roku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Wiedźmin 3 zdobywa branżowego Oskara