Czytasz dzięki

Wiedźmin już wie, kto go sprzeda w Japonii

MGA
opublikowano: 20-09-2013, 12:42

CD Projekt domyka kontrakty z dystrybutorami trzeciej części hitu. Po Warner Bros przyszła kolej na umowę ze Spike Chunsoft.

Producent gier komputerowych buduje globalną sieć firm, które zajmą się dystrybucją trzeciej części jego hitu - Wiedźmina. Do wybranego w lipcu Warner Bros, który będzie sprzedawał grę w Ameryce Północnej, dołączyła kolejna firma: Spike Chunsoft. Zajmie się ona dystrybucją Wiedźmina 3 w Kraju Kwitnącej Wiśni.
 
- Spike Chunsoft to świetny partner, z którym poznaliśmy się gdy wydali we współpracy z nami Wiedźmina 2 w wersji Xbox 360 w Japonii. Ich ogromne doświadczenie w wydawaniu i promowaniu zachodnich gier RPG oraz pasja, z jaką podchodzą do pracy, połączyły nas również w wypadku Wiedźmina 3 – opowiada Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projekt.
 
Japoński dystrybutor specjalizuje się w dystrybucji gier konsolowych. Dlatego też będzie odpowiadał za sprzedaż i promocję dzieła warszawskiej firmy w wersji na Xbox One i Playstation 4. Warto wspomnieć, że do tej pory żadna z poprzednich części Wiedźmina nie wyszła na konsolę produkowaną przez Sony, a jest to najpopularniejsze urządzenia do grania w Japonii.
 
-  Gry RPG zawsze były istotną częścią japońskiego krajobrazu gier wideo. Choć coraz więcej dobrych zachodnich produkcji jest tłumaczona na japoński, część graczy nie jest świadoma ich obecności. Wierzę, że Wiedźmin 3 pomoże zmienić tę sytuację i będzie grą, która zmieni postrzeganie zachodnich RPG na japońskim rynku – mówi Satoru Honma, który odpowiada za rozwój biznesu międzynarodowego w Spike Chunsoft.
 
CD Projekt prezentuje obecnie trzecią część Wiedźmina na najważniejszej imprezie targowej w Japonii: Tokyo Game Show. Wcześniej gra była pokazywana na targach E3 w Los Angeles oraz Gamescom w Kolonii – najważniejszych imprezach w USA i Europie. Spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem, o czym świadczy przyznanie jej przed premierą ponad 70 nagród, w takich kategoriach jak najlepsza gra targów czy najbardziej oczekiwana gra.
 
Premierę Wiedźmin 3 zaplanowano w 2014 r. Koszt produkcji gry jest szacowany na ok. 100 mln zł.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane