Większość Polaków jest przeciwna eliminacji gotówki

ISBNews
opublikowano: 10-05-2016, 12:10

Większość ankietowanych Polaków jest przeciwna eliminacji gotówki i zamiany jej na cyfrowe formy płatności. Aż 54,8% respondentów wypowiedziało się przeciw jej likwidacji, podała paysafecard, powołując się na przeprowadzone na swoje zlecenie badania.

"Niechęć do eliminacji realnej waluty jest szczególnie widoczna w przedziale wiekowym 18-25 lat, gdzie blisko 70% respondentów nie chce likwidacji tradycyjnej formy rozliczeń" - czytamy w komunikacie.

Z wyników uzyskanych w innych krajach europejskich  płyną podobne wnioski - 57,5% badanych nie chce wycofania realnych pieniędzy. W Grecji i we Włoszech ponad 45%, a w Anglii 60,6%. Trend jest szczególnie widoczny w Hiszpanii i w Niemczech, gdzie znalazło się najwięcej przeciwników rezygnacji z realnej waluty - odpowiednio 69% oraz 73,6% respondentów było negatywnie nastawionych do pomysłu, podano także.

"Sklepy internetowe, udostępniające paysafecard jako metodę płatności, oferują użytkownikom większy wybór sposobu realizacji płatności. Obniża to częstotliwość przerywania transakcji i znacznie zwiększa liczbę dokonanych zakupów – potwierdzają to dotychczasowe doświadczenia wszystkich naszych partnerów. paysafecard to metoda płatności, która gwarantuje w Internecie doświadczenia płatnicze zbliżone do transakcji gotówkowych: nie wiąże się z koniecznością podawania swoich danych, gwarantuje bezpieczeństwo transakcji, a sam środek płatniczy nic nie kosztuje" - powiedział dyrektor generalny Udo Müller cytowany w komunikacie.

Badania paysafecard, przeprowadzono w Polsce w dniach 15-23 marca 2016 w formie elektronicznej ankiety. Udział w nich wzięło łącznie 500 użytkowników paysafecard z Polski w wieku 16-69 lat, Badanie europejskie zostało przeprowadzone w 8 krajach europejskich w dniach 15-23 marca 2016 w formie elektronicznej ankiety na grupie na grupie 4000 osób w wieku 18-69 lat.

paysafecard to internetowe rozwiązanie płatnicze typu prepaid, z którego może korzystać każdy, bez posiadania karty kredytowej oraz konta bankowego. Do realizacji płatności wymagany jest jedynie 16-znakowy PIN paysafecard.

Marek Wiśniewski
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane