Większy zarząd w Orlenie

GRA
opublikowano: 10-08-2018, 18:48

Do pięcioosobowego dotychczas zarządu PKN Orlen, największej firmy paliwowej w regionie, kontrolowanej przez państwo, dokooptowano w piątek dwie nowe osoby. To Armen Konrad Artwich i Michał Róg.

Armen Konrad Artwich został członkiem zarządu ds. korporacyjnych. To człowiek premiera Mateusza Morawieckiego, od stycznia 2018 r. pracujący jako dyrektor departamentu prawnego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wcześniej, w latach 2016-2018, był zastępcą dyrektora departamentu ds. regulacji gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Jednocześnie od lipca 2016 r. jest członkiem Komisji Nadzoru Finansowego, jako przedstawiciel ministra rozwoju. W latach 2011-2016 pracował w Banku Zachodnim WBK, którego prezesem był wówczas Mateusz Morawiecki.

Michał Róg został członkiem zarządu ds. handlu hurtowego i międzynarodowego. Wcześniej, od marca 2018 r., pracował w zarządzie Orlen Oil, a także w zarządzie rafinerii Paramo w Czechach, należącej do Orlenu. Przez 20 lat pracował w Tele-Fonice Kable, gdzie zajmował się sprzedażą międzynarodową.

Prezesem PKN Orlen jest od lutego Daniel Obajtek, wcześniej prezes Energi. Nadzór nad Orlenem premier przejął w czerwcu od ministra energii. Głównym zadaniem dla firmy jest przeprowadzenie fuzji z konkurencyjnym Lotosem, też kontrolowanym przez państwo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane