“Wiele hałasu o nic”

MD, cnbc.com
opublikowano: 04-04-2012, 18:36

Tak spadki cen na rynkach akcji, wywołane zapiskami z posiedzenia FOMC, skomentował „król obligacji” Bill Gross.

Rynek akcji zbyt gwałtownie zareagował na to, co o ilościowym luzowaniu polityki pieniężnej mówiły opublikowane w środę „minutes” z posiedzenia FOMC, powiedział w CNBC Bill Gross, współzarządzający PIMCO, największego funduszu obligacji.

Bill Gross, fot. Bloomberg
Bill Gross, fot. Bloomberg
None
None

- To wiele hałasu o nic, albo wiele hałasu o niewiele – powiedział Gross. – Powinniśmy myśleć o Fed jak o grze w szachy, gdzie niektóre figury są ważniejsze niż inne – dodał, porównując szefa Fed, Bena Bernanke, do króla, szefową Fed w San Francisco, Janet Yellen, do królowej, szefa Fed z Nowego Jorku, Williama Dudleya, do wieży, a pozostałych szefów regionalnych banków Rezerwy Federalnej do skoczków.

- Możliwe, że niektóre z tych ważniejszych figur, jedna z trzech, w pewnym momencie da za wygraną i powie: szach mat! Tego tu nie mamy. Dopóki to się nie stanie, to tylko gadanie… to względnie nieważne – powiedział w CNBC Gross.

Uspokaja jednak, że Fed jest bardzo zorientowany co do sytuacji na rynku akcji. Jego zdaniem, jeśli spadki będą zbyt duże, może podjąć działania luzujące.

- Fed i inne banki centralne będą kontynuować jakąś formę stymulacji jeśli będą oczekiwać, że rynki akcji będą nadal spadać – powiedział Gross.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, cnbc.com

Polecane