Wielka inwestycja w łódzkiej strefie

Małgorzata Grzegorczyk
27-05-2008, 12:27

Takiej inwestycji jeszcze w łódzkiej strefie nie było. Niemiecko-szwajcarska spółka buduje w Ujeździe hutę szkła za  723 mln zł.

Pojutrze kamień węgielny pod budowę zakładu w Ujeździe wmuruje firma Euroglas Polska.

— To największa w tym roku inwestycja w łódzkiej strefie. Firma zamierza wydać 723 mln zł i zatrudnić 275 osób. Huta to dziś brzmi źle, ale ta firma stosuje bardzo zaawansowane rozwiązania. Na dodatek to dobre miejsca pracy, bo taki zakład przenieść niełatwo. Firma będzie działać co najmniej tak długo, jak długo będzie funkcjonować piec, czyli 15-30 lat — komentuje Marek Cieślak, prezes łódzkiej strefy.

W przekonaniu inwestora do Polski pomógł urząd marszałkowski, który postanowił współfinansować dostosowanie układu drogowego — trzeba przebudować dwie drogi wojewódzkie. Nie ma się co dziwić: na nowej firmie zarobią lokalne spółki infrastrukturalne. Euroglas Polska będzie m.in. jednym z większych odbiorców gazu w województwie. Firma będzie miała najdłuższą linię produkcyjną wśród działających w Polsce hut (1 km). W fabryce znajdzie się największy na świecie piec do wyrobu szkła o pojemności 1 tys. ton masy szklanej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Wielka inwestycja w łódzkiej strefie