Wielton celuje ponad plan

KSA
opublikowano: 06-05-2008, 00:00

Producent naczep wypracował dobre wyniki w pierwszym kwartale. Może podwyższyć prognozy.

Producent naczep wypracował dobre wyniki w pierwszym kwartale. Może podwyższyć prognozy.

Wielton może zaliczyć początek roku do udanych. Producent naczep miał w pierwszym kwartale 111,87 mln zł przychodów. To o 26 proc. więcej, niż osiągnął przed rokiem (88,69 mln zł). Zysk operacyjny spółki poprawił się o 58 proc., do 19,53 mln zł. Na czysto firma z Wielunia zarobiła 16,49 mln zł, czyli blisko o 79 proc. więcej, niż w I kwartale 2007 r., gdy miała 9,22 mln zł zysku netto.

— Jesteśmy zadowoleni. Marże były wyższe niż notowane w ubiegłym roku — mówi Paweł Gońda, wiceprezes Wieltonu.

Na zwiększenie sprzedaży wpłynął m.in. wzrost mocy wytwórczych zakładu w Wieluniu oraz zwiększenie efektywności produkcji. Spółka nie ukrywa, że sprzyja jej dobra koniunktura w branży, szczególnie na rynkach zagranicznych.

Po pierwszym kwartale prognoza przychodów Wieltonu została wykonana w blisko 21 proc. Spółka wypracowała także 32 proc. spodziewanego w całym roku zysku operacyjnego i 33 proc. zysku netto. Już w połowie lutego zarząd Wieltonu sugerował, że tegoroczne prognozy są dość konserwatywne. Przy ich sporządzaniu nie wzięto pod uwagę np. zwolnień podatkowych związanych z rozpoczęciem działalności na terenie SSE.

— Jest za wcześnie, by podjąć decyzję o podwyższeniu prognoz — zastanowimy się nad tym po zakończeniu drugiego kwartału. Wtedy też powinno się wyjaśnić, w jakim stopniu będziemy mogli rozliczyć ulgi — tłumaczy Paweł Gońda.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu