Wieści z firm

ADO, MCH. MAS
opublikowano: 03-12-2013, 00:00

BIUROWCE
Rusza budowa Grójecka Offices

Spółka Okre Grójecka uzyskała prawomocne pozwolenie na budowę biurowca klasy A Grójecka Offices przy ul. Grójeckiej 206 na warszawskiej Ochocie. Projekt powstał w pracowni Kuryłowicz & Associates. Budynek będzie miał osiem kondygnacji naziemnych, biura zajmą 7,4 tys. mkw., na parterze znajdą się lokale handlowo-usługowe. Przy projektowaniu budynku zostały uwzględnione wymagania dotyczące komfortu cieplnego i akustycznego. W garażu podziemnym zaplanowano 134 miejsca parkingowe. Planowane są także 64 stojaki na rowery oraz miejsce na szatnię i prysznice. Budynek uzyskał ocenę excellent w precertyfikacji BREEAM.

BIUROWCE
Rusza budowa Silesia Business Park

Skanska Property Poland rozpoczyna budowę kompleksu czterech biurowców Silesia Business Park przy ul. Chorzowskiej w Katowicach . To dotychczas największa inwestycja realizowana przez firmę. Budynki będą miały po 12 kondygnacji naziemnych i dwupoziomowy parking podziemny dla 600 samochodów. Łączna powierzchnia biurowców to 46 tys. mkw. Pierwszy zostanie oddany do użytku w IV kw. 2014 r. Projekt architektoniczny katowickiego kompleksu przygotowało biuro Medusa Group. Generalnym wykonawcą jest Skanska, a Skanska Property Poland odpowiada za wynajem powierzchni. Silesia Business Park będzie się ubiegał o certyfikat środowiskowy LEED na poziomie gold, a także certyfikat EU GreenBuilding. [MAS]

INWESTYCJE
Briland daje inwestorom gwarancje

Spółka Briland, oferująca inwestycje w grunty rolne i zarabianie na ich przekształcaniu w działki budowlane, poszerzyła ofertę o gwarancję odkupienia od inwestora ziemi, której nie będzie można przekształcić. Schemat inwestowania w ziemię wygląda w następujący sposób: prywatny inwestor po zakupie ziemi staje się właścicielem działek rolnych, które następnie zostają przekształcone w budowlane. Za przekwalifikowanie gruntów odpowiada Briland. Proces odbywa się na zasadzie zastępstwa inwe-stycyjnego, spółka, na mocy umowy cywilnoprawnej zawartej z inwestorem, organizuje i koordynuje odrolnienie. Zgodnie z nową ofertą Gwarancja +, jeśli w trakcie przekształcania Briland natrafi na przeszkodę i niemożliwa będzie zmiana przeznaczenia, ziemia zostanie odkupiona za taką samą cenę, za jaką sprzedano ją inwestorowi. Według spółki, powinno to rozwiać ewentualne obawy o bezpieczeństwo inwestycji.

CENTRA HANDLOWE
Plac Vogla z pozwoleniem

Spółka Ghelamco otrzymała pozwolenie na budowę swojego pierwszego obiektu handlowo-usługowego, który powstanie na warszawskim Wilanowie. Prace nad Placem Vogla rozpoczną się w przyszłym roku i potrwają około siedmiu miesięcy. W parterowym budynku (11 tys. mkw.) znajdzie się około 50 lokali, w tym sklepy spożywcze, kawiarnie, restauracje i drobne punkty usługowe. Prócz Palcu Vogla Ghelamco planuje budowę dwóch innych obiektów handlowo-usługowych typu open-air center. Kolejne to Prochownia Łomianki i Pasaż Tukanów w Piasecznie.

MAGAZYNY
Nowy najemca w MLP Pruszków I

Firma Fine Logistics wynajęła 2 tys. mkw. w kompleksie MLP Pruszków I. 1,44 tys. mkw. zajmą magazyny, natomiast 590 mkw. biura. W transakcji najemcy doradzała firma Axi Immo. Park MLP Pruszków znajduje się 18 km od Warszawy. Zajmuje działkę o wielkości 43 ha. Powierzchnia użytkowa wynosi 165 tys. mkw. Do każdego budynku na terenie kompleksu przylega plac manewrowy dla samochodów ciężarowych i parking dla samochodów osobowych.

BIURA
DTZ zarządcą Chmielnej 25

Firma DTZ została zarządcą nowego warszawskiego biurowca Chmielna 25. Budynek oddano do użytku na początku września 2013 r. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 6,2 tys. mkw. Oprócz biur w siedmiokondygnacyjnym budynku przewidziano również część handlowo-usługową, która znalazła się na poziomie -1 i na parterze. Właściciel budynku, firma LHI, przeniosła tam swoją siedzibę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ADO, MCH. MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu