Wieści ze spółek

Tomasz Owsianko
04-07-2003, 00:00

BANK HANDLOWY. Sąd zarejestrował podwyższenie kapitału zakładowego banku do 522,63 mln zł poprzez emisję 5,43 mln akcji na okaziciela serii B. W obiegu nie ma już obligacji zamiennych na akcje banku emisji I.

BOŚ. Bank Rozwoju Rady Europy przedstawił do dyspozycji BOŚ 50 mln euro na 15 lat. Środki te są przeznaczone dla jednostek samorządu terytorialnego. Kredyt jest poręczony przez Skarb Państwa.

EMAX. Spółka złożyła wniosek o wprowadzenie do obrotu na GPW praw do 380 tys. akcji Serii C.

KGHM. Spółka przegrała z legnicką Izbą Skarbową spór o określenie wpłat z zysków. NSA uznał w czwartek, że izba zgodnie z prawem ściągnęła z kont firmy 44 mln zł. Orzeczenie NSA jest prawomocne. Przedstawiciele spółki uważali, że Izba Skarbowa zawyżyła kwotę zysków firmy w latach 1996-97. Wtedy KGHM jako jednoosobowa spółka skarbu państwa musiał odprowadzać do organów podatkowych 15 proc. z osiąganych zysków.

MASTERS. Spółka zobowiązała się przestrzegać zasad zawartych w dokumencie „Dobre praktyki w spółkach publicznych w 2002 r.” z wyjątkiem 16., 20 a-c, 22., 24., 26., 31., 40. i 46.

NETIA. Spółka wyemitowała 3 lipca 120 tys. akcji na okaziciela serii J. Kapitał zakładowy został podwyższony do 344,16 mln zł.

POZMEAT. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie złożenia fałszywych oświadczeń dotyczących wartości nieruchomości w Poznaniu. Spółka podejrzewana jest o znaczne zawyżenie wartości tych nieruchomości wnoszonych aportem do spółek Duo Center i Milenium Center w latach 1999-2000.

Spółka zamierza wystawić na sprzedaż w ofercie publicznej wierzytelności na kwotę 3,15 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Owsianko

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wieści ze spółek