Wieści ze spółek

NP
opublikowano: 27-11-2009, 00:00

Spółka podpisała umowę przejęcia 95 proc. udziałów w Zakładzie Usług Informatycznych Otago. Całkowity koszt transakcji nie przekroczy 26 mln zł. Otago zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem oprogramowania wspomagającego pracę urzędów administracji samorządowej. Zakup akcji został sfinansowany z własnych pieniędzy Asseco Poland.

Do zarządu internetowego sklepu z oponami dołączył Maciej Karpusiewicz. Obejmie stanowisko szefa działu IT. Wcześniej pracował w Business Solutions, Telemaksie i Spinie.

Bank podtrzymuje plan fuzji prawnej z GE Money Bankiem w IV kwartale 2009 r. Czeka na zgodę Komisji Nadzoru Finansowego.

— Do fuzji operacyjnej powinno dojść I połowie 2010 r. — mówi Józef Wancer, prezes Banku BPH.

Deweloperska spółka wzbogaciła się o nowego członka zarządu. Wiceprezesem został Michał Świerczyński (35). Jak głosi komunikat, posiada "ogromne doświadczenie na rynku deweloperskim, specjalizując się w realizacji projektów komercyjnych obejmujących zarówno centra handlowe, jak i powierzchnie biurowe".

Ponad 33 mln zł netto zapłaci Energomontaż Północ z grupy Polimeksu Mostostalu za część majątku Stoczni Gdynia.

— Warunkiem realizacji dużej części ważnych umów jest dostęp do nabrzeża portowego. Do tej pory mieliśmy go dzięki umowie ze Stocznią Marynarki Wojennej w Gdyni. Teraz będziemy mieli własny teren wraz z niezbędną infrastrukturą. Będą z tego korzystać również firmy z grupy Polimeksu — mówi Włodzimierz Dyrka, prezes Energomontażu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: NP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy