Więzi transgraniczne

JACEK JANISZEWSKI przewodniczący rady stowarzyszenia Integracja i Współpraca
opublikowano: 26-02-2013, 00:00

XX FORUM GOSPODARCZE W TORUNIU

Polska stoi przed decyzją określenia harmonogramu dojścia do Eurolandu. Negatywne przykłady ogarniętych recesją państw ze strefy wspólnej waluty prowokują pytania o granice interwencji na rynku oraz skuteczność finansowego wsparcia. Dlatego tak ważne nie tylko wewnątrz UE staje się budowanie relacji przekraczających granice, wpływających na bardziej równomierny wzrost gospodarczy regionów i państw.

Właśnie więziom transgranicznym poświęcone będzie zaczynające się w poniedziałek XX Forum Gospodarcze w Toruniu. Konkurencyjność gospodarki wymaga przede wszystkim zmiany naszego myślenia. Zamiast trwać w kryzysowej mantrze, wzorujmy się na wzorcach mądrej współpracy ponadnarodowej. Do takich należy np. grupa Jeronimo Martins o korzeniach portugalskich, do której w Polsce należy rosnąca w oczach sieć Biedronka. Współpracuje już z ponad 500 polskimi producentami, promując ich także za granicą — ostatnio umożliwiając dotarcie na rynek… kolumbijski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JACEK JANISZEWSKI przewodniczący rady stowarzyszenia Integracja i Współpraca

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu