WIG20: konsolidacja trwa

KZ
opublikowano: 23-12-2009, 10:26

Sprzedający pilnują, by indeks blue chipów nie wybił się z trwającego już dwa tygodnie trendu bocznego. Dziś spadki są  symboliczne, podobnie jak obroty.

WIG20 rozpoczął sesję co prawda niewielkim wzrostem, ale zatrzymał się ona niemal dokładnie na poziomie wczorajszego dziennego maksimum (2372,88 pkt.). Wśród największych spółek lekko nad kreską są Cersanity, Cyfrowy Polsat, PKN Orlen i Asseco Poland. Po ponad 1 proc. traciły za to na początku sesji PGNiG, Polimex i GTC.

Wśród mniejszych spółek skalą obrotów wyróżnia się Netia (ponad 8 mln zł po 90 minutach sesji).

Wyraźnie rosną notowania DM IDM. Rada nadzorcza brokera wyraziła zgodę na skup akcji własnych, który obejmie maksymalnie 21,8 mln walorów (10 proc. wszystkich wyemitowanych).

Drożeją akcje IB System. W „PB” nowy-stary prezes Marcin Niewęgłowski podtrzymuje założenia wcześniej zgłaszanej strategii, która zakłada emisję i przejęcia. Prowadzone są rozmowy z kilkoma spółkami, wkrótce ich lista ma zostać przedstawiona akcjonariuszom.

W cenie są dziś papiery spółek budowlanych: Naftobudowa, Mostostalu Warszawa, Budimeksu, Remaku i Unibepu. Ta ostatnia wygrała organizowaną przez resort skarbu licytację na zakup Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i Mostowych z Bielska Podlaskiego. Unibep zapłaci 5,1 mln zł za firmę o rocznych przychodach rzędu kilku mln zł.

Znów wyraźnie – tym razem o ponad 5 proc. – spada kurs wczorajszego debiutanta Intakusa.

Wyraźnie spada też kurs Zrembu Chojnice, choć w „Parkiecie” przedstawiciele spółki deklarują, że czwarty kwartał zakończy się dla grupy również na plusie.

W odwrocie jest Petrolinvest, taniejący o 5 proc. i Multimedia Polska (w dół o prawie 5 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane