WIG20 lekko w górę

KZ
opublikowano: 2012-01-11 11:28

Indeks blue chipów rośnie dzięki zwyżkom notowań TP i Pekao. Wśród mniejszych spółek wyróżniają się Plaza Centers i przedstawiciele branży budowlanej.

None
None

O godz. 11.25 WIG20 rósł o 0,54 proc. do 2149,52 pkt. Podobne, dość skromne zwyżki, notuje też większość europejskich indeksów.

W gronie największych spółek wyróżnia się JSW. Zarząd górniczej firmy rozważa rozwiązanie „znacznej” części rezerw na sporny podatek od podziemnych wyrobisk górniczych. Więcej>>

Drożeją akcje PBG. Spółka pracuje nad wieloletnią strategią dla segmentu budownictwa energetycznego.

Wśród mniejszych firm liderem wzrostów jest Plaza Centers. Deweloper poinformował o sprzedaży aktywów za oceanem. Więcej>>

Zyskuje Fota. Dystrybutor części do aut przedstawił szacunkowe wyniki za 2011 r. Sprzedaż skonsolidowana wzrosła o 3 proc. do 752,6 mln zł, a zysk brutto wyniósł 2,6 mln zł (wobec 8,9 mln zł straty przed rokiem).

W cenie są papiery Eko-Exportu, a także kilku spółek budowlanych, takich jak Awbud, ZUE, Budopol, Erbud, Interbud czy ABM Solid. W „Pulsie Biznesu” analitycy podkreślają korzyści, jakie łagodna zima powinna przynieść firmom z sektora.

Nie zmienia się kurs MCI. Według wstępnych szacunków zysk netto za 2011 r. wyniósł 15 mln zł, o 3 mln zł więcej od ostatnio podawanej prognozy. Ponadto spółka odkupiła obligacje serii D o wartości blisko 60 mln zł.

Spadają notowania Monnari Trade. Prezes Mirosław Misztal mówi w „Parkiecie”, że IV kwartał spółka zakończyła na plusie. Zarząd cały czas poszukuje inwestora.

Zwyżkę, choć już nie tak efektowną, jak na początku handlu, kontynuuje NTT System. 17 stycznia spółka rozpocznie skup akcji własnych. Do wydania ma maksymalnie 3,5 mln zł.