WIG20 ostro w górę

opublikowano: 04-11-2019, 15:53
aktualizacja: 04-11-2019, 16:04

Inwestorzy rzucili się do kupowania polskich akcji. Sprzyjają temu dobre nastroje na giełdach zagranicznych.

Mówi się, że na GPW nie ma hossy bez banków i KGHM - dziś miedziowa spółka jest liderem sesji, a dzielnie sekundują jej instytucje finansowe. Kurs mBanku rośnie o ponad 4 proc., niespełna 4 proc. zyskuje nawet Alior Bank, mocno ostatnio przeceniony. W górę idzie tez PKO BP, czemu towarzyszą wysokie obroty. Na nieco ponad godzinę przed końcem sesji w górę szedł kurs wszystkich spółek z WIG20, dzięki czemu indeks zyskuje prawie 3 proc.

Zobacz więcej

Fot. Krystian Maj-forum

Inwestorzy zupełnie zignorowali fakt, że wskaźnik PMI dla polskiego sektora przemysłowego spadł w październiku br. do poziomu 45,6, odnotowując najniższą wartość od połowy 2009 r., poinformowała w poniedziałek firma IHS Markit. Według autorów badania pogłębia się kryzys w polskim sektorze przemysłowym.

Dobre nastroje na rynkach zapanowały już w piątek, kiedy GPW ze względu na święto nie pracowała. Na Wall Street indeksy poszły tymczasem w górę - DJ urósł o 1,1 proc., a Nasdaq o 1,13 proc. Dziś dobra passa jest kontynuowana. Indeksy biją rekordy (DJ uczynił to po raz pierwszy od lipca), a pożywką dla byków są optymistyczne wieści z frontu wojen handlowych. Spekuluje się, że USA i Chiny domykają rozmowy w sprawie częściowej umowy. 

To dobra wiadomość dla rynków wschodzących. Jak zwraca uwagę Konrad Ryczko, analityk DM BOŚ, według obliczeń analityków Credit Suisse w tygodniu kończącym się 30 października po raz pierwszy od 27 tygodni fundusze akcji emerging markets odnotowały napływy w wysokości 1,4 mld USD - wynika z raportu datowanego na 4 listopada.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu