WIG20 poniżej 2300 pkt.

KZ
29-06-2010, 11:27

Indeks największych spółek osuwa się pod ciężarem banków i KGHM. Wśród mniejszych firm wyróżniają się Pronox, Karen i  Polna.

Na otwarciu sesji WIG20 spadł o 0,82 proc. do 2317,92 pkt. Podaż szybko jednak przycisnęła i dość szybko straty powiększyły się do około 2 proc. Największym balastem są akcje KGHM, tracące ponad 3 proc. Podobnie jest z Orlenem, a większość banków spada o ponad 2 proc. Stosunkowo najbardziej odporne na przecena pozostają PZU i PGNiG.

Wśród mniejszych spółek przy symbolicznych obrotach, ale w dwucyfrowym tempie, rośnie kurs Pronoksu Technology. Sąd zarejestrował podwyższenie kapitału zakładowego spółki.

W górę idą też notowania Polnej. WZA upoważniło zarząd do nabywania akcji własnych. Kwota przeznaczona na buy back to 8 mln zł.

Solidarnie spadają notowania firm z portfela Ryszarda Krauze. „PB” pisze, że komornik zajmuje aktywa Prokomu Investments, bo chce odzyskać długi spółki wobec Telewizji Familijnej. PI twierdzi, że zajęcia są bezpodstawne.

Spada kurs Boryszewa. Związkowcy włoskiego Maflow, który ma przejąć polska firma, choć cieszą się z nowego inwestora, to nie zgadzają się na duże redukcje zatrudnienia. Więcej we wtorkowym „Pulsie Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / WIG20 poniżej 2300 pkt.