WIG20 przedłuża dobrą passę

Inwestorzy rozpoczęli wtorkową sesję w Warszawie od umiarkowanych zakupów akcji.

Po niespełna trzech godzinach handlu WIG20 zyskuje 0,4 proc., co oznacza siódmą zwyżkę w ciągu ostatnich ośmiu sesji. mWIG40 rośnie o 0,5 proc., a sWIG80 utrzymuje się w pobliżu kreski. 1,2 proc. zyskuje PKN Orlen. Rekomendację dla spółki do „trzymaj” podniósł bank Raiffeisen. Zaskoczeniem może być silne zachowanie kursu Lotosu (+1,3 proc.), który rośnie trzeci dzień z rzędu. W pierwszym kwartale spółka zanotowała 147,4 mln zł straty netto, podczas gdy rynek oczekiwał niewielkiego zysku.

W pobliżu 11 – miesięcznych minimów stabilizują się notowania Bogdanki (+0,3 proc.). Rynek spodziewa się, że w zakończonym kwartale spółka zarobi na czysto o 40 proc. mniej niż rok wcześniej. Publikacja raportu w najbliższy czwartek. Z osiągniętego wczoraj historycznego szczytu osuwają się notowania PZU (-0,3 proc.). Kupującym nie przeszkodziło obniżenie przez DI BRE rekomendacji z „akumuluj” do „trzymaj”.

Na szerokim rynku po głębokiej korekcie z kwietnia straty odrabiają notowania Aplisensa (+8,6 proc.). W pierwszym kwartale spółka zarobiła o 11 proc. więcej niż rok wcześniej, choć rynek spodziewał się dwukrotnie mniejszej dynamiki. Po 33 proc. przecenie z kwietnia odbicie kontynuują notowania Ulmy. Jak donosi PAP, spółka chce zwiększyć eksport, by utrzymać w tym roku przychody na poziomie z 2012 r. Dodatkowo DI BRE podniósł zalecenie dla akcji spółki do „kupuj”, wycenia papiery na 56,2 zł.

Najniżej od pół roku znalazły się tymczasem notowania Amrestu (-0,6 proc.). Wycenę papierów spółki, ze 100 zł do 92 zł, obniżył DI Investors. Zalecenie wciąż jednak brzmi "akumuluj". W pobliżu górnego ograniczenia pasma wahań z ostatnich sześciu tygodniu utrzymują się notowania ComArchu. Spółka zdobyła kontrakt od ARiMR, wart 29 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane