WIG20 stoi siłą KGHM

KZ
20-07-2010, 10:00

Uwaga inwestorów skupia się na producencie miedzi. Dzięki jego zwyżce indeks największych spółek utrzymuje się nad kreską. Na informacje o wezwaniu gwałtownie zareagowały kursy Kompapu i Muzy.

Na otwarciu sesji WIG20 wzrósł o 0,28 proc. do 2388 pkt. Po niespełna godzinie handlu niewiele się zmieniło.

Zwyżki na europejskich parkietach również są symboliczne, po wczorajszym mocnym spadku odbija budapeszteński BUX. Czerwono jest nadal tylko w Irlandii.

Podobnie jak wczoraj, tak i dziś liderem wzrostów wśród największych spółek z GPW jest KGHM. Zmiany notowań większości pozostałych spółek (poza BZ WBK, które taniało o ponad 1,2 proc.) nie przekraczały +/- 1 proc. Obroty są całkiem przyzwoite, wyższe niż na wczorajszej sesji, ale aż połowa przypada na wspomniany KGHM.

Wśród mniejszych spółek mocno drożeją akcje Kompapu, wyraźnie tanieje natomiast rozgrzana wcześniej do czerwoności Muza. Wczoraj pierwsza z firm ogłosiła wezwanie na 1,3 mln (39,16 proc.) papierów drugiej. Proponuje 10,60 zł. To sporo więcej od średniej z ostatniego półrocza, ale też aż o 6 zł mniej, niż wynosi obecny kurs na GPW.

Przy sporych obrotach znów drożeją akcje Chemoservisu. W czołówce jest też m.in. Skotan, Boryszew i Petrolinvest.

W górę idą notowania Makaronów Polskich. „Puls Biznesu” pisze, że spółka jest zainteresowana przejęciem Agrovity, producenta dań gotowych, od innej giełdowej firmy – Mispolu.

W niewielkim zakresie zmieniają się notowania trzech spółek z portfela Mariusza Patrowicza – Fonu, Elkopu i Atlantisu. Inwestor poinformował o zakupach niewielkich pakietów ich akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WIG20 stoi siłą KGHM