Wimbledon wzięty

Jacek Zalewski
08-07-2005, 00:00

Sensacyjne zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej w juniorskim Wimbledonie ma już wymiar finansowy.

16-letnia zawodniczka Nadwiślana Kraków, od początku 2005 r. wchodząca w skład PZT Prokom Team, wkrótce powinna podpisać nową umowę, zwiększającą roczną kwotę sponsorską na jej szkolenie i starty z 80 tys. do 215 tys. zł. Natychmiast po jej zwycięstwie na korcie w Wimbledonie taką wysokość zaproponował Prokom Software, który jest finansowym partnerem strategicznym Polskiego Związku Tenisowego.

Prezes Prokomu Ryszard Krauze wierzy, że PZT Prokom Team stanie się wunderteamem i że talent Agnieszki Radwańskiej nie zostanie zmarnowany. Jeszcze dwa lata będzie ona juniorką, ale w przyszłym roku zapewne otrzyma od organizatorów Wimbledonu „dziką kartę”, uprawniającą do startu w eliminacjach seniorek. W rankingu WTA znajduje się teraz na 618. miejscu.

Gratulując ogromnego sukcesu Radwańskiej, tenisowa branża przypomina dwa wcześniejsze triumfy polskich juniorek. W roku 1995 18-letnia Aleksandra Olsza wygrała Wimbledon, ale w dorosłym tenisie kariery nie zrobiła. Rok później 18-letnia Magdalena Grzybowska zwyciężyła w Australian Open, potem wśród seniorek dotarła do 30. miejsca na świecie i skończyła karierę nękana kontuzjami. Radwańska błysnęła o dwa lata wcześniej niż obie poprzedniczki, ma zatem więcej czasu na okrzepnięcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Wimbledon wzięty