Wirtualne sklepy, realne raty

  • Marta Bellon
opublikowano: 06-06-2013, 00:00

Sklepy internetowe mogą zaproponować swoim klientom prostą metodę płatności ratalnej. Dzięki nowemu rozwiązaniu PayU.

PayU, dostawca usług płatniczych, oferuje rozwiązanie umożliwiające zakupy ratalne online — bez konieczności podpisywania papierowej umowy czy przedstawiania zaświadczeń o dochodach z miejsca zatrudnienia. Po raz pierwszy taką usługę firma udostępniła w czerwcu ubiegłego roku na platformie Allegro. Teraz, poza Allegro i Agito.pl, system ratalny jest dostępny również w 6 tys. e-sklepów, które korzystają z płatności PayU. Niedawno dostawca zakończył program pilotażowy i zapowiada, że jest już gotowy udostępnić rozwiązanie na szeroką skalę.

— Z naszych doświadczeń wynika, że dzięki wdrożeniu tej metody płatności sklep może potencjalnie zwiększyć obroty nawet o 10 proc. Dostępność rat zachęca kupujących do wyboru droższych produktów lub tych wcześniej niedostępnych z uwagi na brak funduszy albo zbyt skomplikowany proces zakupów na raty — mówi Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU.

Dla sklepów, które chciałyby włączyć do swojej oferty nową metodę płatności dostawca przygotował poradnik, z którego można dowiedzieć się m.in., jak poinformować kupujących o rozpoczęciu sprzedaży ratalnej czy jak dodać informację o systemie ratalnym przy produkcie lub poza layoutem strony. Udostępnienie płatności ratalnych nie wiąże się z żadną prowizją, cała kwota za zakupy trafia na konto sklepu. A weryfikacją zdolności kredytowej kupującego oraz pilnowaniem harmonogramu spłat zajmuje się bank. Podmiotem udzielającym pożyczki jest partner Finanse Ratalne, działający za pośrednictwemspółki Alior Raty. Za sprawdzenie historii klienta w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) odpowiada Alior Bank. Osoba kupująca na raty PayU wypełnia wniosek online, podając w nim swoje dane i wysokość dochodów. Partner pożyczkowy weryfikuje dochód wnioskodawcy i jego historię kredytową, a następnie podejmuje decyzję o przyznaniu pożyczki. Gdy decyzja jest pozytywna, transakcja otrzymuje status „zrealizowana” i można rozpocząć wysyłkę przedmiotu. Płatności są rozkładane na 3 do 36 miesięcznych rat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane