Wkrótce ruszy serwis Prosperum.pl

Ostojska Agnieszka, Markiewicz Tadeusz
opublikowano: 26-10-2000, 00:00

Wkrótce ruszy serwis Prosperum.pl

Mariusz Białek, były szef grupy Neumann w Polsce, powraca na polski rynek zarządzania zasobami ludzkimi. Po rozstaniu z austriackim holdingiem uruchamia serwis internetowy Prosperum.pl. Będzie on poświęcony zarządzaniu zasobami ludzkimi. W zarządzającej serwisem spółce Mariusz Białek ma około 90 proc. akcji.

— Chcemy dostarczać informacje zarówno do osób chcących zmienić pracę, jak i do pracodawców, którzy szukają wykwalifikowanej kadry. „Kariera to nie przypadek” — takie jest nasze hasło przewodnie — mówi Mariusz Białek.

Jego zdaniem, w Polsce serwis nie ma konkurencji. Istniejące witryny — pomagające w znalezieniu pracy — oferują tylko część usług, z których można skorzystać na stronie Prosperum.

Prosperum ma generować przychody od reklamodawców oraz z abonamentu wykupionego przez pracodawców.

— Nie znam szczegółów tego projektu. Jednak były szef Neumanna udowodnił, że ma intuicję biznesową i bogate doświadczenie. Dlatego projekt może okazać się udaną inwestycją — ocenia Andrzej Maciejewski, dyrektor zarządzający firmy doradztwa personalnego Kienbaum Polska.

Do marca 2000 roku Mariusz Białek był prezesem Neumanna w Polsce. Według niego, głównym powodem zerwania blisko dziesięcioletniej współpracy był brak zainteresowania holdingu rozwojem nowoczesnych metod docierania do klienta. Przedstawiciele Neumanna temu zaprzeczali i twierdzili, że oficjalnym powodem rozstania było narażenie krajowej spółki na zbyt wysokie koszty. AO, TM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ostojska Agnieszka, Markiewicz Tadeusz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Wkrótce ruszy serwis Prosperum.pl