Władysławowo zamienia bazar na knajpy

AR
opublikowano: 02-02-2018, 16:42
aktualizacja: 02-02-2018, 16:44

Zamiast straganów w miasteczku mają stanąć eleganckie i zadbane lokale gastronomiczne. Samorząd szuka dzierżawców.

Władysławowo ma propozycję dla restauratorów – trwa przetarg, w którym miasto wyłoni wieloletnich dzierżawców lokali gastronomicznych przy przebudowanej w deptak ul. Hryniewieckiego. Ma ona stać się wizytówką miasta. 

– Przypomnę, że na ul. Hryniewieckiego trwa kapitalny remont. Oprócz kanalizacji deszczowej, najbardziej zauważalnym elementem będzie nowa nawierzchnia jezdni oraz chodników. Dopełnieniem staną się nowe, reprezentacyjne obiekty gastronomiczne, których założenia plastyczne i funkcjonalne przygotował zespół architekta miejskiego  – mówi Roman Kużel, burmistrz Władysławowa.

Nowe lokale mają tam stanąć wkrótce. 

– Nie są dla nas najważniejsze środki, jakie uzyskamy z tytułu dzierżawy, ale poprawa estetyki i zmiana jakości obiektów, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie plaży – mówi Roman Kużel. Dawniej przy ulicy biegnącej równolegle do plaży latem wyrastał sezonowy bazar. Turyści mogli latem kupować tam np. tanie pamiątki i podrabiane perfumy od „Diora” i „Versace”. Teraz tymczasowi handlarze przy ul. Hryniewieckiego są niemile widziani. Władze miasta konsekwentnie komunikują mieszkańcom, że chcą zerwać z „przaśną, disco-polową, nadbałtycką turystyką” i wprowadzić tam nowy ład architektoniczny.

Z tego powodu miasto oferuje nową formułę dzierżawy terenu – na 12 lat, ale ze zobowiązaniem wykonania konkretnego projektu lokalu, przygotowanego przez miejskiego architekta. 

– Mamy restrykcyjne zapisy w umowie, świadczące o tym, że potencjalny dzierżawca, po wygraniu przetargu, musi wpłacić na konto magistratu wysoką kaucję, której zwrot otrzyma dopiero po uzyskaniu zgodności wykonania z przedstawionym przez nas projektem – informuje burmistrz. 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Władysławowo zamienia bazar na knajpy