Władze Głogowa inwestują 40 mln zł

Anna Smolaga
opublikowano: 07-09-2001, 00:00

Władze Głogowa inwestują 40 mln zł

Po wybudowaniu oczyszczalni, samorząd Głogowa (woj. dolnośląskie) zamierza uporządkować gospodarkę ściekową w południowo-wschodniej części miasta.

Planowana jest m.in. budowa zbiornika retencyjnego z przepompowni, kolektora odciążającego, ujęcia ścieków z pobliskiej FAMABY i kilku podgłogowskich wsi. Realizacja inwestycji, której wartość oszacowano na 40 mln zł, ma się rozpocząć na początku przyszłego roku, a ze względu na wysokość nakładów będzie przebiegała etapami. Wykonano już dokumentację techniczną na budowę kolektora odciążającego i rozstrzygnięto przetarg na dokumentację pozostałych obiektów, a władze miasta zabiegają o pozyskanie środków pomocowych z UE.

Jak twierdzi Piotr Poznański, naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej UM w Głogowie, przetarg na wykonawców inwestycji zostanie ogłoszony prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Smolaga

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Władze Głogowa inwestują 40 mln zł