Wojna handlowa dołuje Wall Street

opublikowano: 03-12-2019, 22:11

Wtorkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się spadkami głównych indeksów giełdowych notowanych na Wall Street.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average zniżkował o 1,01 proc., Standard & Poor’s 500 tracił 0,66 proc., a technologiczny Nasdaq 0,55 proc.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Rynki akcji na całym świecie notowały spadki, a obligacje drożały po tym jak prezydent Donald Trump wymierzył swoją celną w gospodarki RPA, Europę i Chiny, tłumiąc nadzieje na globalne ożywienie.

S&P tracił już trzecią sesję z rzędu, choć po południu nieco odrobił straty. Rano jednak nagłówki mówiące o nowych taryfach wstrząsnęły rynkami – administracja Trumpa zasygnalizowała bowiem zamiar realizacji planu podwyżki taryf celnych na import towarów z Chin w przypadku braku porozumienia do połowy grudnia. Prezydent zasygnalizował wcześniej, że byłby skłonny zaczekać kolejny rok z zawarciem porozumienia z Chinami. Zagroził również uderzeniem we Francję po tym jak nałożył dodatkowe cła na import stali z Brazylii i Argentyny.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy