Wolfowitz wzywa USA do większej walki z biedą

(Marek Druś)
opublikowano: 11-10-2005, 14:27

Prezes Banku Światowego Paul Wolfowitz powiedział, że chciałby, aby USA robiły więcej w sprawie walki z biedą na świecie oraz promowania globalnego rozwoju. Pytany przez dziennikarzy, czy oznacza to wezwanie USA do przeznaczenia środków wydawanych na wojnę w Iraku na inne cele zaznaczył, że nie należy łączyć tych dwóch kwestii.

Prezes Banku Światowego Paul Wolfowitz powiedział, że chciałby, aby USA robiły więcej w sprawie walki z biedą na świecie oraz promowania globalnego rozwoju. Pytany przez dziennikarzy, czy oznacza to wezwanie USA do przeznaczenia środków wydawanych na wojnę w Iraku na inne cele zaznaczył, że nie należy łączyć tych dwóch kwestii. Wolfowitz przed objęciem stanowiska prezesa Banku Światowego był zastępcą Sekretarza Obrony USA i jednym z głównych architektów planu wojny z Irakiem.

MD, Associated Press

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane