Wood&Co. o akcjach Dom Development i Polnordu

Kamil Zatoński
opublikowano: 09-09-2010, 10:37

Analitycy Wood&Co. ponowili wydawanie rekomendacji dla akcji Dom Development od zalecenia "trzymaj" i ceny docelowej 50,1 zł. Zalecenie dla Polnordu brzmi "kupuj", a cena docelowa to 47,40 zł.

Specjaliści zwracają uwagę, że Dom Development wyceniany jest z premią w stosunku do branżowych konkurentów. Za słabą stronę spółki postrzegają koncentrację niemal wyłącznie na rynku mieszkaniowym i niewystarczający brank ziemi, który może zmusić spółkę do zakupów po wysokich cenach.

Joanna Wańczuk, autorka rekomendacji, uważa, że atrakcyjniejszą alternatywą inwestycjną dla Dom Development są akcje Polnordu.

- Zwiększona aktywnosć w sektorze komercyjnym pozwoli spółce na zebranie profitów z ożywienia rynku, które naszym zdaniem nadejdzie szybciej w tym segmencie, niż w segmencie mieszkaniowym. Ponadto spółka dysponuje dużym i zakupionym relatywnie tanio bankiem ziemi. Wreszcie - spółka wyceniana jest z dyskontem do branżowych rywali - pisze Joanna Wańczuk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy