Work Service chce na GPW

KSA
opublikowano: 02-10-2009, 00:00

Jeszcze w październiku spółka zadecyduje, czy wznowi zawieszone postępowanie prospektowe w KNF.

Jeszcze w październiku spółka zadecyduje, czy wznowi zawieszone postępowanie prospektowe w KNF.

Od co najmniej kilkunastu miesięcy nie jest tajemnicą, że największa w Polsce agencja pracy tymczasowej wielkimi krokami idzie na giełdę. Pierwotne plany pokrzyżowała jednak bessa. Ostatnio pojawił się pomysł wejścia na parkiet "kuchennymi drzwiami", poprzez odwrotne przejęcie Optimusa. List intencyjny w tej sprawie nie zamienił się jednak w ostateczną umowę.

— Sygnałem, że prawdopodobieństwo dojścia do skutku transakcji się zmniejsza, było zniesienie wyłączności i danie sobie możliwości negocjowania z innymi podmiotami — przyznaje Dariusz Rochman, prezes Work Service.

Spółka zaprzestała negocjacji z Optimusem. Ten poinformował natomiast, że wkrótce pojawi się nowy inwestor. Co zatem z giełdowymi planami Work Service?

— Nadal są aktualne — mówi Dariusz Rochman.

Nie powtórzy jednak próby odwrotnego przejęcia.

— Nie bierzemy już pod uwagę tego rozwiązania — informuje Dariusz Rochman.

Prospekt emisyjny wciąż jest w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

— W październiku podejmiemy decyzję, czy je wznowimy. Wspólnie z doradcami i domami maklerskimi analizujemy możliwy scenariusz rozwoju sytuacji na giełdzie w najbliższych 6-8 miesiącach. Sondujemy, jaką emisję i po jakiej cenie przyjąłby rynek — mówi Dariusz Rochman.

Oferta publiczna to niejedyny rozpatrywany scenariusz. Rozważane jest wejście do spółki inwestora finansowego.

— Prowadzimy rozmowy z funduszami private equity — mówi Dariusz Rochman.

Wówczas perspektywa debiutu na GPW odsunęłaby się o kilka miesięcy. Work Service miałby jednak pieniądze na rozwój dzięki przejęciom. Wiosną informował, że na zakup dwóch krajowych firm chce wydać 20-30 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu