Work Service gotowy do debiutu

Magdalena Graniszewska
opublikowano: 09-02-2011, 00:00

Największa w Polsce firma rekrutacyjna chce uzyskać z giełdy do 100 mln zł na przejęcia i inwestycje w technologię.

Największa w Polsce firma rekrutacyjna chce uzyskać z giełdy do 100 mln zł na przejęcia i inwestycje w technologię.

O upublicznieniu wrocławskiego Work Service mówiło się już od dawna, ale projekt wciąż był przekładany. Wreszcie zostanie zrealizowany. I to sprawnie.

— Strategia wprowadzenia spółki na rynek publiczny została przerwana niespodziewanym załamaniem sektora finansowego na świecie. Teraz, kiedy po fali spadków GPW ponownie umocniła swoją pozycję, chcemy sprawnie przeprowadzić debiut. Być może jeszcze w pierwszym kwartale tego roku — mówi Dariusz Rochman, wiceprezes Work Service.

Duża oferta…

Nie dość, że oferta będzie szybka, to jeszcze duża. Work Service chce uzyskać do 100 mln zł i przeznaczyć te pieniądze na przejęcia oraz na inwestycje w rozwiązania technologiczne.

— Ciągle szukamy szans na rozwój w specjalistycznych dziedzinach rynku HR poprzez zakup spółek niszowych. Kupiliśmy już spółkę Exact, działającą w sektorze kontroli jakości, oraz spółkę MediStaff, działającą na rynku medycznym. Teraz jesteśmy mocno zainteresowani sektorem IT i inżynierskim —wylicza Dariusz Rochman.

Jeśli chodzi o nowe technologie, to plany też są szeroko zakrojone.

— Już teraz wyróżniamy się na rynku właśnie pod względem zaawansowania systemów IT. Chcemy jeszcze wzmocnić te pozycję — mówi Krzysztof Inglot, dyrektor działu rozwoju rynków w Work Service.

…bo rynek rośnie

Firma chce inwestować, by powalczyć o jak największy udział w rosnącym rynku HR. Prognozy wskazują, że w najbliższych latach jego wartość będzie się zwiększać o 12 proc. rocznie. Pomógł kryzys.

— Klienci nauczeni bolesnym doświadczeniem z okresu spowolnienia gospodarczego dużo chętniej sięgają dziś po nowoczesne narzędzia związane z zarządzaniem personelem i outsourcingiem funkcji pomocniczych. Zmieniło się również podejście z ilościowego na jakościowe, a to wpłynęło na wzrost zamówień choćby w naszej spółce, zajmującej się kontrolą jakości w procesach produkcyjnych — wyjaśnia Dariusz Rochman.

Widać to w wynikach. Wprawdzie trwa jeszcze audyt sprawozdań z 2010 r., ale szacunki już są.

— Skonsolidowane przychody wyniosą blisko pół miliarda złotych, a skonsolidowany zysk netto przekroczy 15 mln zł. Przewidujemy, że w tym roku będziemy w stanie znacznie poprawić wyniki — prognozuje Dariusz Rochman.

500

mln zł Prawie tyle wyniosły zeszłoroczne przychody

grupy Work Service...

15

mln zł …a tyle sięgnął zysk netto. W tym roku wyniki mają

być znacznie lepsze.

100

mln zł

Tyle spółka chce

pozyskać z giełdy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Work Service gotowy do debiutu