Wrocław inkubuje nowe technologie

opublikowano: 11-02-2015, 00:00

Na mapie Wrocławia pojawiło się nowe miejsce dla biznesu — wart 11 mln zł Inkubator przy Wrocławskim Parku Technologicznym.

Będzie pomagać w tworzeniu nowych firm i rozwoju mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw — tak rysują się podstawowe cele Inkubatora Przedsiębiorczości i Technologii Wrocławskiego Parku Technologicznego. Jego oficjalna inauguracja odbyła się 10 lutego. Powstał z wykorzystaniem pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego (3,4 mln zł). Całkowity koszt inwestycji wynosił 11 mln zł.

Nowy inkubator, zlokalizowany na terenie Maszynowni Biznesu przy ul. Fabrycznej, dysponuje ponad 2 tys. powierzchni, na której mieścić ma się w sumie 60 firm. Pod dach instytucji już przyjęto pierwszych 19. W ramach wsparcia otrzymały preferencyjne stawki wynajmu biur, mogą korzystać z laboratoriów i infrastruktury technologicznej Parku, a także organizowanych na miejscu szkoleń i doradztwa biznesowego. Najbardziej pożądanymi lokatorami inkubatora są początkujący przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność w obszarach kompatybilnych z profilem Parku. Instytucja jest więc zainteresowana współpracą zwłaszcza z przedsiębiorcami zajmującymi się biotechnologią, bioinżynierią, mechaniką, optyką, fotoniką, mechatroniką, energetyką itp. Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii to już drugi taki projekt uruchomiony przy Wrocławskim Parku Technologicznym. Od około ośmiu lat działa tu już Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. W tym czasie przewinęło się przez niego blisko 100 firm, prowadzonych przez studentów, absolwentów bądź pracowników naukowych. W 2013 r. nagrodzono go międzynarodową nagrodą na najlepszy naukowy inkubator w kategorii „zwrot z inwestycji publicznych”. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu