Wrocław podnosi opłaty za wodę

opublikowano: 24-01-2016, 22:00

Mieszkańcy stolicy województwa dolnośląskiego od marca 2016 będą musieli zapłacić o 16 proc. więcej za wodę i ścieki. Uchwałę w tej sprawie podjęli wrocławscy radni 21 stycznia 2016 r. Według nowych stawek, za metr sześcienny wody wrocławianie zapłacą 4,84 zł brutto, a za odprowadzenie metra sześciennego ścieków 5,95 zł. Obecnie za metr sześcienny wody we Wrocławiu trzeba zapłacić 4,29 zł brutto i 5,01 zł za odprowadzenie metra sześciennego ścieków. Od marca te opłaty wzrosną także dla instytucji — o 9,9 proc. Tomasz Jankowski, rzecznik wrocławskiego MPWiK, poinformował PAP, że to pierwsza od dwóch lat podwyżka cen wody we Wrocławiu.

— Wnioskowaliśmy o podwyżkę, ponieważ MPWiK poniosła w ciągu ostatnich 18 miesięcy duże nakłady inwestycyjne. Wybudowano i wyremontowano na terenie miasta około 100 kilometrów sieci kanalizacyjnej i wodociągowej — tłumaczył Tomasz Jankowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Fabisiak, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu