Czytasz dzięki

Wrocław rewitalizuje bulwary

opublikowano: 17-03-2019, 22:00

Nabrzeże Odry przy ul. Księcia Witolda zyska nowe oblicze — głównie dzięki deweloperom współpracującym z miastem.

Nadrzeczny bulwar razem z całym obszarem Kępy Mieszczańskiej (wyspy na Odrze) ma stać się jedną z wizytówek Wrocławia. Miasto poinformowało, że odcinek nabrzeża wzdłuż ul. Księcia Witolda, pomiędzy mostami Pomorskim i Sikorskiego, będzie rewitalizowany.

— Koncepcja bulwaru zakłada, że będzie to przestrzeń rekreacyjna i wypoczynkowa wśród zieleni i bezpośrednio nad rzeką. Dodatkowo powstaną także tarasy widokowe i ławki. Odwiedzający skorzystają też z pawilonów usługowych ciągnących się wzdłuż całego bulwaru — mówi Piotr Fokczyński, architekt miasta.

Inwestycje będą realizować trzej deweloperzy: Dom Development, i2 Development oraz OKRE Development. Oprócz stworzenia budynków mieszkalno-usługowych we współpracy z miastem mają zrealizować prace remontowe przy przylegającej do ich inwestycji części bulwaru, według spójnej koncepcji rewitalizacji.

— Takiego bulwaru w mieście jeszcze nie ma. Nadrzeczny pas w samym Śródmieściu, wzdłuż restauracyjnych parterów, będzie z pewnością wyjatkowym miejscem z olbrzymim potencjałem — uważa Piotr Fokczyński.

Oddanie do użytku części bulwaru, za którą odpowiada Dom Development, planowane jest pod koniec 2020 r. Inwestycja zostanie zrealizowana przez miasto, jednak wrocławskideweloper partycypuje w kosztach. Szacowana wartość rewitalizacji nabrzeża na długości budowy prowadzonej przez spółkę wynosi około 600 tys. złotych.

— Przygotowujemy dokumentację do wniosku o pozwolenie na budowę na długości działki, na której prowadzimy inwestycję Apartamenty Księcia Witolda — informuje Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław.

Wspólnie z deweloperami miasto zrewitlizowało już część nabrzeża. W 2016 r. oddano do użytku po remoncie bulwary Xawerego Dunikowskiego oraz Marii i Lecha Kaczyńskich. Koszt inwestycji wyniósł 19,8 mln zł. Od 2014 r. otwarty jest bulwar przy ul. Marco Polo przy osiedlu Olimpia Port, w pobliżu Hali Stulecia. Koszt budowy — po połowie — pokryli deweloper i miasto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane