Wrocław skusił

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 05-09-2006, 00:00

Amerykańska spółka przeniesie z Wielkiej Brytanii centrum rozliczeniowe i zatrudni 300 osób. Wrocław pokonał rywali.

Do Wrocławia trafia kolejna inwestycja.

— UPS otworzy na początku 2007 r. ośrodek usług rachunkowych, który skonsoliduje część działów rachunkowych w Wielkiej Brytanii. Operacja stanowi część procesu integracji z Lynx Express przejętym w 2005 r. Decyzja nie będzie miała wpływu na istniejące w Polsce usługi operacyjne i rachunkowe — mówi Monika Biedrzycka, dyrektor marketingu UPS Polska.

Nieoficjalnie wiadomo, że spółka chce stworzyć 300 miejsc pracy. Inwestycja jest warta kilkanaście milionów dolarów. Spółka otrzyma od polskiego rządu grant inwestycyjny. UPS wynajmie budynek w centrum Wrocławia.

— Bardzo się cieszymy. To kolejny projekt, który wpisuje się w plan rozwoju Wrocławia jako miasta opartego na technologii wiedzy — komentuje Paweł Panczyj, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Pójdą za pracą?

Jak zapewnia przedstawicielka firmy, UPS nie ma żadnych konkretnych planów przenoszenia do Polski działalności finansowo-rachunkowej z innych krajów. Z drugiej strony przyznaje, że celem spółki jest skoncentrowanie działalności w jednym miejscu. Np. w Irlandii UPS ma centrum obsługi klienta i centrum szkoleń obsługi klienta.

— Przeniesienie planowane jest w dwóch etapach, z których pierwszy będzie mieć miejsce w styczniu 2007 r., a drugi rozpocznie się w czerwcu 2007 r. — zapowiada Monika Biedrzycka.

W związku z otwarciem centrum w Polsce, pracę w Wielkiej Brytanii mogą stracić 64 osoby.

— Wszyscy brytyjscy pracownicy będą mieli możliwość przeniesienia się do Polski — zapewnia Monika Biedrzycka.

Spory odsiew

O inwestycję Wrocław konkurował z kilkudziesięcioma miastami.

— Negocjacje trwały od roku, początkowo w grę wchodziły również takie polskie miasta, jak Poznań, Kraków, Katowice, Łódź i Gdańsk. Przez ostatnie 4-5 miesięcy Wrocław konkurował już tylko z Bratysławą — mówi Paweł Panczyj.

UPS to największa na świecie firma dystrybucji paczek, która oferuje również rozwiązania dla łańcucha dostaw. Koncern działa w ponad 200 krajach. UPS jest notowany na NYSE. W kwietniu 2005 r. spółka przejęła w Polsce Messenger Service Stolica.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu