Współtwórca dogecoina po raz pierwszy go kupił

Marek DruśMarek Druś
opublikowano: 2021-06-23 13:06

Billy Markus, który wraz Jacksonem Palmerem stworzył dla żartu dogecoina w 2013 roku poinformował, że kupił kryptowalutę po raz pierwszy od 8 lat, donosi the Independent.

Markus i Palmer sprzedali dogecoina niedługo po jego stworzeniu i od tego czasu nie zajmowali się nim od strony technicznej. Ten pierwszy poinformował we wtorek na Twitterze, że kupił dogecoina po ośmiu latach.

- Sprawdzałem od tego czasu cenę 7 razy. Byłem do przodu 10 proc., a teraz jestem 3 proc. Jakby nie było, to wydaje się nieźle – napisał.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Marcus kupił dogecoina niedługo po jego dużej przecenie, wynikającej z dość szerokiego odwrotu inwestorów z rynku kryptowalut. W środę nastroje na rynku poprawiły się. Obecnie kurs dogecoina rośnie o 14,4 proc. do 0,2119 USD. W ubiegłym miesiącu był jednak notowany powyżej 0,70 USD kiedy popyt na niego nakręcał swoimi wypowiedziami szef Tesli, Elon Musk.