Wszystko jest pod kontrolą

Anna Borys
opublikowano: 22-12-2006, 00:00

W czwartek ceny na rynku długu umocniły się, choć nie wszystkie. Niewielu inwestorów uczestniczyło w handlu, dominował jednak optymizm. Nie dziwi zatem, że o godzinie 15.30 rentowność dwuletnich papierów skarbowych zmniejszyła się z 4,51 proc. w środę do 4,47 proc., pięcioletnich wyniosła 4,90 proc., wobec 4,89 proc. Dochodowość dziesięcioletnich zaś utrzymała się na poziomie 5,11 proc., czyli bez zmian wobec dnia poprzedniego.

Wczorajsze dane makroekonomiczne były zgodne z oczekiwanymi, miały więc ograniczony wpływ na rynek. GUS podał, że sprzedaż detaliczna w listopadzie wzrosła o 13,6 proc. Analitycy spodziewali się 14,4 proc. Inwestorzy odebrali tę wiadomość jako potwierdzenie dobrej kondycji polskiej gospodarki. Bez emocji gracze przyjęli także komunikat amerykańskiego Departamentu Handlu. Wzrost gospodarczy w Stanach Zjednoczonych w trzecim kwartale wyniósł 2 proc. Bazowy indeks cen (PCE), który najlepiej w ocenie Fed odzwierciedla presję inflacyjną, wyniósł w III kwartale 2,2 proc. Był zgodny z oczekiwanym przez analityków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wszystko jest pod kontrolą