Wszystko przed spółkami

Michał Kobosko
opublikowano: 17-10-2003, 00:00

Uczestnicy debaty „Ład korporacyjny — co się zmieniło po roku” uznali wprowadzenie regulacji za ważny krok w rozwoju giełdy.

Minął rok od czasu, gdy pod egidą Giełdy Papierów Wartościowych powstał i wszedł w życie kodeks dobrych praktyk.

Uczestnicy wczorajszej debaty „Rok po wdrożeniu zasad ładu korporacyjnego — co zmieniło się na lepsze?” uznali za sukces, że niemal wszystkie spółki giełdowe zaczęły wprowadzać w życie nowe, ważne regulacje. Zarazem zwrócono uwagę, że gros spółek odrzuca niektóre zapisy, np. zobowiązujące do wprowadzenia połowy tzw. niezależnych członków do rad nadzorczych. Ta rekomendacja ma stać się tematem kolejnej dyskusji decydentów rynku kapitałowego.

W debacie „PB” i „Naszego Rynku Kapitałowego” wzięli udział: Jacek Socha, przewodniczący KPWiG, Wiesław Rozłucki, prezes GPW, Rafał Chwast, szef Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, Raimondo Eggink, członek Rady Giełdy, Andrzej Mikosz, radca prawny z kancelarii Lovells i Krzysztof Stupnicki, prezes AIG Asset Management.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Kobosko

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Wszystko przed spółkami