Wybór prezesa PZU Życie - w piątek

PAP
09-08-2007, 18:17

Nadzwyczajne walne zgromadzenie PZU Życie wybierze w piątek prezesa spółki - powiedział PAP w czwartek rzecznik prasowy PZU Tomasz Brzeziński.

Według spekulacji, nowym prezesem PZU Życie miałby zostać Dariusz Krzewina, który dotychczas był członkiem zarządu PZU Życie. Dotychczasowa prezes - Henryka Rupik - we wtorek zrezygnowała z pełnionej funkcji.

Zmiana na stanowisku prezesa PZU Życie jest kolejną w ostatnich miesiącach zmianą personalną w grupie PZU.

Pod koniec czerwca br. resort skarbu, bez podania powodów, odwołał z zarządu PZU wiceprezes Jolantę Strzelecką. Według prasowych spekulacji, Strzelecka była w konflikcie z prezesem PZU Jaromirem Netzlem. Na miejsce Strzeleckiej powołano Beatę Kozłowską - Chyła.

Kilka dni po odwołaniu Strzeleckiej, na początku lipca, z zarządu PZU odszedł Mirosław Panek, po dziesięciu miesiącach pracy w spółce. Powodów jego decyzji nie ujawniono.

Pod koniec maja br., z zarządu PZU TFI odszedł wiceprezes Cezary Burzyński. Wg informacji prasowych, przyczyną jego odejścia był konflikt z Netzlem, który zażądał od władz TFI zwrotu kosztów wyjazdu do Japonii, dokąd firma zabrała najlepszych sprzedawców. Wcześniej wyjazd ten był zaakceptowany przez radę nadzorczą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wybór prezesa PZU Życie - w piątek