Wycena AB w dół

opublikowano: 23-04-2019, 10:36

DM BOŚ obniżył cenę docelowa akcji AB o 7 proc. do 26,6 zł, podtrzymując rekomendację „kupuj”.

Analitycy biorąc pod uwagę dwucyfrowe tempo spadku  r/r EPS w  I  kw. 2018/19 i wysokie jednocyfrowe w II kw. 2018/19 spodziewają się wytracania dynamiki spadku zysków w III kw. 2018/19. 

„Zważywszy na utrzymujący się wysoki dwucyfrowy potencjał wzrostu kursu względem naszej 12-miesięcznej wyceny i  oczekując poprawy dynamiki zysków w  nadchodzących kwartałach podtrzymujemy długoterminową rekomendację fundamentalną kupuj” – napisano w raporcie.

DM BOŚ zwraca uwagę, że obecnie AB jest notowane przy niewygórowanych wskaźnikach P/E i EV/EBITDA (odpowiednio ok. 5,5x i 6,0x) na 2019, z odpowiednio ok.  40 proc. i  10 proc. dyskontem względem porównywalnych spółek. Zakładają, że po zakończeniu trwającego obecnie wezwania Also na akcje ABC Data presja na marżę zysku brutto prawdopodobnie osłabnie, co powinno pozytywnie wpłynąć na kurs akcji AB.

Artykuł jest skrótem raportu wydanego przez DM BOŚ 11 kwietnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy