Wyceny i Rekomendacje

AS
opublikowano: 09-04-2009, 00:00

PKN Orlen: trzymaj

KBC Securities w raporcie z 31 marca podtrzymał rekomendację "trzymaj" dla PKN Orlen, utrzymując wycenę dla akcji na poziomie 23,7 zł. Analitycy oceniają, że po zakupie przez rząd strategicznych rezerw paliwa od PKN, wycena spółki wzrosłaby o 48 proc. Sceptycznie podchodzą jednak do możliwości przeprowadzenia transakcji. W dniu wydania raportu za akcje Orlenu płacono 24,2 zł.

Rząd ogłosił, że zamierza kupić strategiczne rezerwy paliwa od PKN Orlen. Jak napisali analitycy w raporcie, transakcja może uwolnić do 4,1 mld zł kapitału obrotowego spółki i znacząco obniżyć zadłużenie Orlenu.

Rynek poprzednio traktował strategiczne rezerwy jak zagrożone aktywa w bilansie spółki, zatem informacja pojawiła się jako pozytywna niespodzianka, podwyższając kurs akcji spółki.

Sygnity: trzymaj

Analitycy KBC Securities w raporcie z 25 marca obniżyli wycenę akcji Sygnity o 16 proc., do 18 zł, podtrzymując rekomendację "trzymaj". Rekomendację sporządzono przy kursie akcji na poziomie 17,36 zł.

"Po uwzględnieniu perspektyw niższych przychodów spółki, głównie na poziomie sprzedaży sprzętu komputerowego, obniżyliśmy prognozę zysku netto na 2009 i 2010 r. odpowiednio o 12 proc. i 21 proc. W 2010 roku prognozujemy 22,8 mln zł zysku netto (+15 proc. r/r)" — czytamy w raporcie

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy