Czytasz dzięki

Wydajność pod kontrolą

  • Marta Bellon
opublikowano: 21-09-2012, 00:00

Aplikacja opracowana przez polską spółkę sprawdza, czym zajmują się podwładni w godzinach pracy.

Z badań wynika, że polski pracownik pracuje dłużej niż jego koledzy z krajów zachodnich, ale mniej wydajnie. Spółka TimePlanet opracowała system, który pozwala kontrolować wydajność.

Logując się do komputera, pracownicy logują się też do aplikacji, która podlicza czas, jaki pracownik faktycznie poświęcił pracy. System zapisuje też aktywność pracownika w konkretnych programach.

Pracodawca może więc ocenić, jakie zadania zajmują podwładnemu najwięcej czasu i czy nie korzysta on zbyt często ze służbowego komputera do celów prywatnych.

— Pracodawca, korzystając z systemu zapewniającego audyt efektywności pracowników, jest na bieżąco informowany o wynikach i zaangażowaniu osób w pracę. Dzięki temu może podjąć stosowne decyzje w przypadku wykrycia błędów w organizacji pracy — tłumaczy Marek Marciniak, dyrektor zarządzający TimePlanet.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane