Wymiki

Artur Szymański
19-02-2002, 00:00

APEXIM. Na majątku spółki ustanowiono zabezpieczenie potencjalnych zobowiązań podatkowych na kwotę 3,11 mln zł. Urząd skarbowy dodatkowo zabezpieczył powyższą kwotę dokonując zajęcia części wierzytelności należnej Apeksimowi od LG Petro Banku.

ELEKTROMONTAŻ EXP. Przedsiębiorstwo podpisało kontrakt na wykonanie instalacji elektroenergetycznych w zakładzie Ronal w Jelczu o wartości około 2,56 mln zł brutto z terminem realizacji do 22 kwietnia 2002 r.

IMPEXMETAL. Przedsiębiorstwo zawarło kontrakt z dostawcą norweskim na zakup aluminium hutniczego z przeznaczeniem na zaopatrzenie Huty Aluminium Konin oraz zakładu Skawina o orientacyjnej wartości 29 mln USD. Ostateczna wartość kontraktu uzależniona od notowań aluminium na London Metal Exchange. Wartość umowy przekracza 10 proc. kapitałów własnych Impexmetalu.

KZWM. Prezes Zarządu Antoni Wolny sprzedał 18,6 tys. akcji po cenie 1,62 zł za sztukę, Teresa Lizoń — wiceprezes zarządu KZWM sprzedała 100 papierów po 1,78 zł oraz 30 tys. walorów po 1,91 zł za akcję.

PIA PIASECKI. Spółka podpisała z Gminę Warszawa Centrum umowę o wartości 14,58 mln zł netto na realizację budynku mieszkalnego wraz z infrastrukturą techniczną. Termin wykonania zadania ustalono na 30 maja 2003 r.

RELPOL. PKO BP sprzedał 5567 akcji emitenta. Bank zmniejszył ogólny stan posiadania akcji spółki do poziomu poniżej 5 proc. głosów na WZA.

SOFTBANK. Na najbliższym WZA, które odbędzie się 22 marca zarząd spółki nie zamierza proponować wypłaty dywidendy za rok 2001.

STALPROFIL. Przedsiębiorstwo sfinalizowało umowę handlową z Zakładami Koksowniczymi Zdzieszowice na zakup 120-180 ton koksu stabilizowanego. Dostawy realizowane będą sukcesywnie przez cały okres trwania umowy, czyli do 31 grudnia 2002r. Zostaną one przeznaczone na zaopatrzenie krajowych przedsiębiorstw hutniczych, które są dostawcami wyrobów na rzecz Stalprofilu. Łączną prognozowaną wartość dostaw objętych umową szacuje się na kwotę od 36 do 54 mln zł netto.

SWARZĘDZ. Na NWZA w dniu 26 lutego zarząd podda pod głosowanie uchwały w sprawie emisji obligacji zamiennych serii A, warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego spółki i wyłączenia dotychczasowych akcjonariuszy od prawa poboru nowych akcji. Swarzędz chce wyemitować do 50 obligacji zamiennych na akcje zwykłe na okaziciela, każda o wartości nominalnej 300 tys. zł. Celem emisji jest pozyskanie środków finansowych na restrukturyzację sposobu finansowania działalności spółki, w związku z zakończeniem programu emisji weksli komercyjnych oraz na finansowanie bieżącej działalności emitenta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy