Wyniki Apple rozczarowały

opublikowano: 03-02-2023, 06:28
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Akcje Apple taniały w handlu międzysesyjnym po tym jak spółka pierwszy raz od 3,5 roku zanotowała spadek kwartalnych przychodów. Prezes Tim Cook dał dodatkowo do zrozumienia, że w obecnym także mogą być niższe niż rok wcześniej.

Zysk netto wyniósł 30 mld USD i był o 13,4 proc. niższy niż rok wcześniej. Przychody Apple wyniosły w minionym kwartale 117,1 mld USD, a skorygowany zysk na akcję 1,88 USD. Oczekiwano 121,1 mld USD przychodów i 1,94 USD zysku na akcję. Przychody ze sprzedaży iPhone’ów wyniosły 65,7 mld USD wobec spodziewanych 68,3 mld USD. Apple osiągnęło więcej niż oczekiwano ze sprzedaży komputerów Mac i tabletów iPad, ale prawie 2 mld USD niższa niż prognozowano okazała się sprzedaż urządzeń z kategorii „wearables”.

– Spodziewamy się w kwartale kończącym się w marcu dynamiki wyników rok do roku podobnej jak w kwartale zakończonym w grudniu - powiedział prezes Tim Cook.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Według IDC, dostawy iPhone’ów w czwartym kwartale spadły o 14,9 proc. do 72,3 mln sztuk. Apple tłumaczy to zakłóceniami łańcucha dostaw w Chinach w kluczowym sezonie świątecznym.

W handlu międzysesyjnym akcje Apple taniały o ponad 3 proc. Na zamknięciu czwartkowej sesji drożały o 3,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane