Wyniki drugiego kwartału nie będą złe

Paweł Janas
opublikowano: 16-07-2007, 00:00

Nic nie wskazuje na to, by rezultaty II kwartału miały być złe — mówi szef Lotosu. Analitycy wróżą znaczną poprawę.

Nic nie wskazuje na to, by rezultaty II kwartału miały być złe — mówi szef Lotosu. Analitycy wróżą znaczną poprawę.

Grupa kapitałowa Grupy Lotos zanotowała w I kwartale zysk netto wysokości 62,8 mln zł, wobec 117,6 mln zł rok wcześniej. Drugi kwartał, zdaniem analityków, zapowiada się lepiej.

— Oczekujemy znacznej poprawy. EBITDA w II kwartale powinna się zwiększyć ponaddwukrotnie w stosunku do wyniku z I kwartału, kiedy wyniosła 128 mln zł. Spółka będzie zawdzięczać wzrost zysków m.in. wyższym marżom rafineryjnym i większej konsumpcji w Polsce — twierdzi Xavier Grunauer z funduszu Nomura.

Robert Rethy, analityk CA IB, sugeruje, że EBIDTA w II kwartale wyniesie 331 mln zł, a zysk netto — 270 mln zł. Na razie jednak ocen jest zbyt mało, by można było sporządzić konsensus.

Dla porównania, w ubiegłym spółka podawała, że niezaudytowane wyniki z II kwartału wynoszą 294,8 mln zł.

Spółka planuje podanie oficjalnych rezultatów dopiero 13 sierpnia, więc Paweł Olechnowicz nie chce na razie komentować prognoz analityków.

— Firma jest dobrze zarządzana i nic nie wskazuje na to, że będzie mieć złe wyniki — mówi szef pomorskiej spółki.

Szef Lotosu nie chce także na razie ujawnić prognoz wyniku na cały rok.

— Zgodnie z zapowiedziami, przedstawimy ją w październiku. Mogę na razie tylko powiedzieć, że jeśli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy w przyrodzie lub w polityce, ten rok nie powinien być gorszy od ubiegłego — mówi prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu