Wyniki spółek

KL, KSA
opublikowano: 02-09-2010, 00:00

Hyperion

Przychody operatora wyniosły w pierwszym półroczu 18,88 mln zł, co oznacza spadek rok do roku o 7,86 proc. Zysk netto wzrósł do 1,05 mln zł (o 757,72 proc.). Jednak zyski EBIT i EBITDA spadły. Spółka poinformowała, że spadek przychodów wynika z silnej konkurencji oraz niskiego tempa wzrostu rynku usług internetowych. Poprawa zysku z kolei to efekt przeprowadzonej restrukturyzacji i cięcia kosztów.

Oponeo.pl

Przychody dystrybutora opon wyniosły w pierwszej połowie roku 57,8 mln zł w porównaniu z 37,85 mln zł przed rokiem. Zysk netto sięgnął 2,46 mln zł w porównaniu z 387 tys. zł rok wcześniej. Firma wyjaśnia, że wysoką dynamikę przychodów uzyskała dzięki wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań e-commerce, które pozwoliły na usprawnienie procesu sprzedaży i stałe obniżanie kosztów.

Eurotel

Przychody dystrybutora usług komórkowych sięgnęły w pierwszej połowie roku 52,95 mln zł w porównaniu z 45,35 mln zł rok wcześniej. Zysk netto wzrósł z 1,98 mln zł do 2,35 mln zł. Wzrost wynikał z m.in. konsolidowania wyniku z rezultatami osiągniętymi przez spółkę zależną, działającą w ramach operatora Play (przed przejęciem Eurotel był dystrybutorem Ery). Eurotel zapowiada, że może przejmować kolejne sieci sprzedające usługi Play.

Kopex

Przychody producenta maszyn górniczych za pierwsze półrocze były niemal równe z ubiegłorocznym i wyniosły 1,12 mld zł. Zysk netto skurczył się jednak o ponad połowę, do 20,8 mln zł. To efekt m.in. wojny cenowej i wzmożonych działań marketingowych. Drugie półrocze ma być znacznie lepsze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL, KSA

Polecane