Wyniki spółek

GRA
opublikowano: 02-09-2010, 00:00

Mispol

Producent pasztetów, konserw mięsnych i karmy dla zwierząt zwiększył w minionym półroczu sprzedaż, ale tylko o 1 proc., do 133,6 mln zł. Na poziomie netto poprawa jest o wiele wyraźniejsza. Zamiast 6 mln zł straty jest 3,6 mln zł zysku netto.

Alchemia

Stalowa grupa, kontrolowana przez Romana Karkosika, zanotowała w minionym półroczu spadek przychodów, z 327 mln zł do 304 mln zł. Pogorszenie widać też na poziomie wyniku netto, który zmniejszył się z 26 mln zł do 7,6 mln zł. Zarząd wyjaśnia, że na wysokość marż nadal niekorzystnie wpływa wysoka cena złomu, silna konkurencja oraz przesunięcie w czasie realizacji wielu projektów w energetyce.

Jago

W minionym półroczu dystrybutor mrożonek pogrążył si e w stratach. Strata netto wynosi 10,6 mln zł, podczas gdy rok temu spółka była zaledwie 0,35 mln zł na minusie. Nie pomógł wzrost przychodów, z 97 mln zł do 143 mln zł. Pogorszenie wyników zarząd wyjaśni wyższymi kosztami, wynikającymi z inwestycji w przejęcia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane